Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura nemazat! > Parkety

Parkety

Klasické parkety jsou vhodné jak do starších bytů a nemovitostí, tak i do novostaveb. Mezi největší přednosti klasických parket patří jejich takřka neomezená životnost, kterou ovlivňuje pouze kvalita povrchové úpravy dřeva. Klasické parkety jsou vhodné i pro alergiky. V dnešní době, díky vysoké kvalitě opracování, vysušení, pokládání a povrchové úpravě parket lakováním, mají klasické parkety vysoké užitné vlastnosti. Při použití moderních zátěžových laků je podlaha v podstatě bezúdržbová. Nedochází k sesychání, vrzání a vzniku spár mezi jednotlivými vlysy za předpokladu, že se udržuje relativní vlhkost v místnosti mezi 40–60 %. Klasické parkety nabízíme s dekorem z mnohých evropských dřevin a také v různých jakostech. Vámi vybrané klasické parkety se musí před pokládkou aklimatizovat v suché temperované místností a to minimálně 14 dnů. Následně se jednotlivé vlysy celoplošně lepí. Položená podlaha se následně brousí, tmelí, olejuje nebo lakuje. Pří olejování se kresba dřeva zvýrazní. Klasické parkety nedoporučujeme na podlahové topení. Pokud na klasické parketě i přesto trváte, tak nedoporučujeme použití vlysů o tloušťce 21 mm, která snižuje propustnost tepla (tepelný odpor cca 0,11 K/W). Nevýhodou této krytiny je již zmíněná dlouhá aklimatizace a také prach, který vzniká jejich broušením.

podlaha z parket podlaha z parket

Proč si vybrat parkety?

1. Parkety jsou přírodním výrobkem

Dřevo vyzařuje teplo, pohodlí, bezpečí a harmonii. To působí blahodárně na tělo i duši. Spotřebitel má pocit, že si spolu s parketami vnáší do svého bytu kus přírody.

2. Parkety mají hodnotný image

Dříve byly parkety krytinou králů a aristokracie. Umělecky vytvářené dřevěné podlahy se nacházely jen v zámcích a rezidencích, později v bytech vyšší společnosti. Tento exluzivní image je stále ještě přívlastkem parket. Působí noblesně, jakostně, reprezentativně, ušlechtile.