Drobečková navigace

Úvod > Podlahy > Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy

  • QUICK-STEP
  • PERGO
  • MEISTER
  • PARADOR
  • BERRY FLOOR
  • EGGER
  • TARKET
  • a další...

Plovoucí podlahy - super řešení pro váš hezký domov

Laminátové plovoucí podlahy

Dekorativní vrstva laminátových podlah je mimořádně robustní, ať už napodobuje dřevo, přírodní kámen nebo fantazií inspirovaný vzor v různých barvách.

Moderní plovoucí podlahy umožňují rychlou instalaci a okamžitě po montáži zatěžování.

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy podlahy, které získaly na trhu velmi dobré postavení a to hned z několika pohledů. Jedním z nich je nenáročnost pokládky. Zámkové spoje, různorodost dekorů, rozměrová stálost oproti dřevěným podlahám platí jen za dodržení klimatických podmínek). Základní druhy laminátových podlah se dají rozlišit do dvou kategorií - přímý laminát a vysokotlaký laminát. Přímý laminát je častější verzí běžně dostupného produktu ( několik vrstev laminátu je stlačeno pod vysokým tlakem v jedné operaci na nosnou vrstvu HDF-ku, přesto vysokotlaký laminát je napřed stlačen –opět několik vrstev jako je dekorační folie, s nášlapnou vrstvou ochrany-a poté se teprve uchytí v dalším procesu na nosnou vrstvu HDF-ky -tento proces delší a výrobně dražší ). HDF vrstva je vlastně velmi důležitý ukazatel kvality plovoucí laminátové podlahy. Její hustota na m3 a procento bobtnání při působení vlhkosti nám udávají kvalitu podlahy. Nicméně pořád některé produkty na trhu nejsou opatřeny tímto ohodnocením. Další vrstvou a to stabilizační je pryskyřice (epoxid).

Zajišťuje stabilitu oproti rozměrovým deformacím laminátu( kroucení atd). Druh a pevnost zámkového spojení jednotlivých lamel by se mělo také stále hodnotit. Některé produkty udávají pevnost zámku v tahu, způsob zámku (třeba nerozebíratelný, narážecí), také zda i na krátkém spoji(čele) je narážecí či zaklapávací.

Moderní technologie při výrobě laminátu nám přinesly jak důvěrné imitace selských prken i s přiznanou spárou (po obvodě nebo jen na dlouhých stranách), tak způsob vytlačování kresby imitující vykartáčované prkno tak postaršený druh (vytlačovaný). Laminát nabízí imitaci nejrůznějších dřevin a prodává se i v různých barvách a dekorech. Dokáže rozvádět teplo do celého okolí. Ale je chladnější a hlučnější než dřevo. Laminátová podlaha musí odpovídat zatížení. Nejodolnější krytinu volíme pro pokládku do kuchyně, dětského pokoje a na chodbu. K očištění laminátové podlahy používáme vyždímaný mop nebo lux.

Údržba laminátových podlah

Parador - Laminátové podlahy pro váš hezký domov

Firma PARADOR již dávno povýšily laminátové podlahy z běžné podlahové krytiny k žádanému produktu moderního životního stylu. Ať již v předsíni, kuchyni, ložnici nebo obývacím pokoji - laminát je vhodný pro všechny oblasti bydlení a je po právu počítán k nejoblíbenějším podlahám naší doby.

Nechte se překvapit novinkami produktů po vzoru mezinárodních trendů designu a bydlení. Impozantní originální designy a módní dekory přírodního kamene a imitace dřeva se snoubí s technickou rafinovaností a udávají směr trendů laminátu. Nechte se inspirovat neomezenými možnostmi utváření Vašeho domova

Witex

Witex zaujímá jedno z vedoucích míst mezi dodavateli tvrdých podlahových krytin stejně jako mezi výrobci a distributory laminátových podlah.

Rozsáhlá řada produktů a servisů a komplexní výběr doplňků podtrhuje škálu důležitých aspektů profesionálů.

Forte

Kolekce Forte Original, Struktur a Action představují laminátovou podlahu nejvyšší kvality s patentovaným mechanickým zámkem Unilin a impregnací hran proti vlhkosti.

Laminátová podlaha Forte je synonymem pro svět exkluzivních podlahovin. Tyto podlahoviny se vyrábějí vysoce ekologickým způsobem z obnovitelných surovin.

Novinkou pro tento rok je nejen zvýšení třídy zátěže na třídu 23+32, AC4 a množství nových dekorů v každé kolekci, ale hlavně použití nové podložky Sound Protect již ve standardu.

Systém Sound Protect - protihluková vrstva, která zaručuje, že tato podlaha má prostorově rozložený zvuk, a je proto při chůzi překvapivě tichá. Velkou předností je pak impregnace hran proti vlhkosti.