Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura nemazat! > Úvod

Podlahy - vinylové podlahy, dřevěné podlahy, broušení parket, plovoucí podlahy, PVC

Podlahářství Tlustoš s dlouholetou praxí již od roku 1994 nabízí kompletní podlahový servis od dodávku materiálu, až po vlastní pokládku všech podlahových krytin různých značek .

 Procházíme pravidelnými školeními přímo u výrobců nabízeného sortimentu.

Nabízíme:

Dodání  podlahových krytin a materiálu

Pokládku plovoucích podlah, broušení parket, vinylové podlahy, plovoucí dřevěné a masivní parkety, PVC, linoleum, marmoleum, koberce, korkové podlahy.

Broušení parket, restaurování poškozených podlah jejich údržba ,čištění, leštění .

Renovace a ochranné nátěry podlah ve sklepech a společných prostorách bytových domů

NOVINKA:
Hloubkové čištění velmi znečištěných dřevěných podlah čistícím strojem Bona Power Scrubber,  systém může být použit i na jiné podlahy . Podívejte se na ilustrační video na YouTube: Hloubkové čištění velmi znečištěných dřevěných podlah

Terasy / pergoly/ přístřešky /schody / schodiště / montáž , demontáž nábytku,kuchyní a kuch. desek,zárubní a dveří /oprava oken a dveří / stolařské práce / zámečnické práce aj.

Podlahářství pro Brno , Brněnsko, Jihomoravský kraj, pokládka a prodej podlah

Naší dodavatelé:
PARADOR, KRONOTEX, FORBO Marmoleum, PVC NOVILON, TARKETT, GERFLOR, KAHRS, Thermofix, Novilon, Tarkett, Fatra, Forbo, Quick-Step, Egger, Magnum, Expona Domestic Design, ESCO, BONA,

Plovoucí podlahy
Jedná se o rychlé a pohodlné řešení kvalitních podlah pro nové i renovované domy a byty.

Dřevěné plovoucí podlahy

Interiér bytu či domu se snadno obměńuje, ale podlaha by měla vydržet nejdéle. Dřevěné plovoucí podlahy dodají Vašemu interieru další rozměr přirozené krásy a pohody. Světlé dřevo může tmavou místnost oživit, zároveň však může tmavé dřevo tutéž místnost zintimnit. Záleží ovšem na Vašem osobním vkusu.

Dřevěné plovoucí podlahy se dodávají v tloušťce 15 mm. Jedná se o speciální konstrukci dřevěného materiálu spojeného křížovou vazbou, která zabezpečuje jeho stabilitu. Horní vrstvu podlahy tvoří 4 mm silná dýha ze dřeva, jež určuje vzhled parketového dílce – a tím udává vzhled celé dřevěné plovoucí podlahy. Povrch horní vrstvy dřevěné plovoucí podlahy je již od výrobce dodáván s 5x tvrzeným UV lakem. Střední vrstva je vyrobena z měkkého dřeva o síle 9 mm. Spodní vrstvu tvoří protitahová dýha, zajišťující stálost panelu podlahy. Spoje jsou buď zámkové – click lock, nebo klasické pérko a drážka, čímž je zajištěna stabilita a tvrdost spoje mezi jednotlivými panely. Spoje mezi panely odolávají vysokým zátěžím a zároveň se dají v případě potřeby velmi jednoduše a rychle demontovat (to se netýká celoplošně lepených panelů).

Dřevěné plovoucí podlahy můžeme položit hned dvěma způsoby. První z nich je pokládka na izolační pěnu (adypán, horbu, miralon) a druhý způsob je celoplošné lepení na tvrdý podklad. Lepením se dřevěná podlaha stává stabilnějším, méně hlučná a v případě pokládky na podlahové topení má lepší propustnost tepla. Dřevěné plovoucí podlahy jsou také vhodné pro pokládku podlahového topení. Tepelný odpor je 0,16 K/W včetně kročejové izolace. Když je podlaha lepená celoplošně, tepelný odpor se zmenší na 0,09 K/W.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy- parkety- broušení parket

Snadná obnovitelnost povrchové vrstvy dřevěných podlah a téměř neomezená životnost je dostatečná. Po novém strojním zbroušením povrchu podlahy a lakováním, může i stará a opotřebovaná dřevěná podlaha vypadat zase jako nová.

Klasické parkety

Klasické parkety jsou vhodné jak do starších bytů a nemovitostí, tak i do novostaveb. Mezi největší přednosti klasických parket patří jejich takřka neomezená životnost, kterou ovlivňuje pouze kvalita povrchové úpravy dřeva. Klasické parkety jsou vhodné i pro alergiky. V dnešní době, díky vysoké kvalitě opracování, vysušení, pokládání a povrchové úpravě parket lakováním, mají klasické parkety vysoké užitné vlastnosti. Při použití moderních zátěžových laků je podlaha v podstatě bezúdržbová. Nedochází k sesychání, vrzání a vzniku spár mezi jednotlivými vlysy za předpokladu, že se udržuje relativní vlhkost v místnosti mezi 40–60 %. Klasické parkety nabízíme s dekorem z mnohých evropských dřevin a také v různých jakostech. Vámi vybrané klasické parkety se musí před pokládkou aklimatizovat v suché temperované místností a to minimálně 14 dnů. Následně se jednotlivé vlysy celoplošně lepí. Položená podlaha se následně brousí, tmelí, olejuje nebo lakuje. Pří olejování se kresba dřeva zvýrazní. Klasické parkety nedoporučujeme na podlahové topení. Pokud na klasické parketě i přesto trváte, tak nedoporučujeme použití vlysů o tloušťce 21 mm, která snižuje propustnost tepla (tepelný odpor cca 0,11 K/W). Nevýhodou této krytiny je již zmíněná dlouhá aklimatizace a také prach, který vzniká jejich broušením.

 

 

 

 

 

Nový systém hloubkového čištění velmi znečištěných dřevěných podlah

Odložte díky vyčištění dřevěné podlahy její renovaci o několik let

jak probíhá hloubkové čištění podlahy - video

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lze vyčistit : parkety , vinyl, dlažbu , terasy a.j. 

Čištění podlah do hloubky

Uklízíte podlahu pravidelně a i přesto je Vaše podlaha po nějaké době špinavá a opotřebovaná? Je to běžný jev podlahy, kterého si ani nevšimnete. Každá podlaha po určité době stárne, její povrch se mění a po čase může být podlaha jednotvárná a matná. Proces je tak pomalý, že si toho ani nevšimnete, ale pouze přijmete podlahu takovou, jaká je. Pouze jeden čistící tah čistícím strojem Bona Power Scrubber  by odhalil, jak podlaha vypadala, když byla nová a krásná. Společně s použitím čistícího přípravku Bona Deep Clean Solution byste nahlédli o 5 – 10 let zpět, kdy jste si podlahu pořídili. Čistící systém s extrémí účinností čistícího prostředku dramaticky změní Váš pohled domova. Již nebudete chtít podlahu překrývat kobercem!

Čistící prostředek Bona Deep Clean Solution rozpouští odolné nečistoty a skvrny a je bezpečný pro použití na lakované a olejované podlahy. Čistící stroj Bona Power Scrubber je čistící stroj se 2 rotačními válcovými kartáči. Čistí podlahu do hloubky aniž by ji poškrábal. Stroj je obzvláště vhodný pro čištění dřevěných podlah v interiéru, ale může vyčistit i zašpiněnou venkovní terasu nebo podlahu u bazénu.

Oživení aneb hloubkové čištění podlah je výborný systém čištění podlah, než bude zapotřebí jejich řádná renovace. Dřevěné podlahy budou sice vyžadovat nové přelakování parket, nicméně renovaci parket můžete odsunout ještě o pár let později. Stačí podlahu řádně vyčistit a podlaha září čistotou. Vyzkoušejte sami co náš systém dokáže.

Laminátové podlahy

Dekorativní vrstva laminátových podlah je mimořádně robustní, at´už napodobuje dřevo, přírodní kámen nebo fantazií inspirovaný vzor v různých barvách.

Moderní plovoucí podlahy umožńují rychlou instalaci a okamžitě po montáži zatěžování.

PARADOR, KRONOTEX, FORBO Marmoleum, PVC NOVILON, TARKETT, GERFLOR, KAHRS, Thermofix, Novilon, Tarkett, Fatra, Forbo, Quick-Step, Egger, Magnum, Expona Domestic Design, ESCO,

Marmoleum

Základem podlahy Marmoleum je přírodní materiál

Základní surovinou Marmolea je přirozený lněný olej. Získává se ze lněných semen. Lněný olej se přemění přívodem kyslíku na lněnoolejnou fermež, která se smíchá s přírodními pryskyřicemi a vápennou a dřevěnou moučkou. Zahřátá směs se pak nalisuje na osnovu a následně se nechá uschnout – z velké části se tedy jedná o přírodní a skutečně ekologický výrobek!


Marmoleum

Pokládka plovoucích podlah, parket, vinylové podlahy a marmolea je prováděna na již hotový základní povrch. Úprava povrchu, potěr a vyrovnávací vrstvy podlahy jsou součástí dodávky. V případě hrubých staveb realizujeme zakázku na základě změření vlhkosti objektu.

PVC podlahoviny - vinylové podlahy

Dá se využít prakticky kdekoli. Díky široké škále barev, tloušťce a šíři materiálu je vhodný do našich domácností a komerčních prostor.Novinka na trhu jsou vinylové podlahy. Díky odolnosti proti vlhkosti a opotřebení ho lze skvěle využít do sterilních prostor jako jsou ordinace nebo laboratoře.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy s 1,8 mm silnou vrstvou jsou maximálně odolné proti opotřebení a nejrůznějším nečistotám. Zároveň jsou nenáročné na údržbu, což z vinylové podlahy činí téměř dokonalý produkt. Vinylové podlahy neobsahují žádné zdravotně závadné látky – jsou tedy ideální hlavně pro alergiky. Ale i jinak mají vinylové podlahy široké spektrum využití, hodí se prakticky kamkoliv – do bytů, kanceláří, restaurací, obchodů, hotelů, atp.
Oproti laminátovým podlahám mají
vinylové podlahy velkou výhodu v tom, že jejich povrch je zajímavý, pružný a v případě poškození se vrací zpět do původního stavu. Také jsou tvrdší a daleko odolnější proti poškrábání, výrazně teplejší na dotyk a přísně antistatické. Vinylové podlahy jsou vhodné i pro pokládku podlahového topení.


PARADOR, KRONOTEX, FORBO Marmoleum, PVC NOVILON, TARKETT, GERFLOR, KAHRS, Thermofix, Novilon, Tarkett, Fatra, Forbo, Quick-Step, Egger, Magnum, Expona Domestic Design, ESCO,Meister,

vinylové podlahy-

Dále jsme schopni ze stolařských prací zajistit :

  • opravy oken / žaluzie , renovace ,

  • montáž a demontáž nábytku , skříně, obložení a kuchyňské linky

  • výměny kuchyňských desek , montáž lemovací lišt i rohových spojů

  • opravy schodišť

výběr z prací

podlahy Brno- vinylové podlahy- PVC- podlahy - dřevěné podlahy - marmoleum-broušení parket

Dřevěné podlahy / plovoucí podlahy / parkety / mozaiky / PVC / koberce / marmoleum / vinylové podlahy

terasy / renovace-údržba / schodiště / montáž nábytku / stolařské práce / obložky/

oprava oken a dveří / žaluzii aj.

podlahy Brno, Brněnský kraj 

Petr Tlustoš

Podlahářské- stolařské práce

Fanderlíkova 5

Brno 616 00

Kontakt : podlahservis@tiscali.cz